Unici wypunktowali Pomorzanina Serock

2 tygodnie temu | 15.04.2024, 21:24

W 23. kolejce IV ligi unici podejmowali u siebie Pomorzanina Serock. Po emocjonującym spotkaniu niebiesko-biali zainkasowali kolejne trzy punkty.

Pierwsza połowa nie zwiastowała końcowego triumfu. Piłkarze Unii grali słabo oraz nonszalancko. W 32. minucie po serii błędów wąbrzeskiej defensywy rzut karny sprokurował Kamil Lasek. Zawodnik Pomorzanina, Michał Kozłowski, pewnie wykorzystał jedenastkę i tym samym dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W drugiej części spotkania zobaczyliśmy już odmienioną Unię. Pięć minut po wznowieniu gry stan rywalizacji wyrównał Konrad Sztuka. Unici zaciekle dążyli do objęcia prowadzenia i celu dopięli w 72. minucie. Obrońca gości niefortunnie wybił piłkę spod nóg Mikołaja Wojdaka, która trafiła do Jakuba Nowaka. Napastnik Unii bez problemu umieścił futbolówkę w pustej bramce. Cztery minuty później indywidualną akcją z własnej połowy popisał się Szymon Pawłowski i w efekcie zdobył trzecią bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

Unia Wąbrzeźno - Pomorzanin Serock 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Kozłowski (34'-karny), 1:1 K. Sztuka (51'), 2:1 J. Nowak (72'), 3:1 S. Pawłowski (76').

Unia: K. Lasek (32' żk) - R. Drapiewski, J. Boczek (22' żk), M. Grabowski (35' żk) - B. Rojek, S. Pawłowski (85' B. Kosiński, 90+' żk) - A. Maciejewski (40' żk; 63' M. Wojdak), K. Sztuka, D. Kwiryng (44' żk; 85' H. Judycki), D. Orzechowski (72' J. Gralewski) - J. Nowak.