Unia gromi Pomorzanina Toruń!

1 tydzień temu | 20.04.2024, 17:57

W 24. kolejce IV ligi piłkarze Unii byli bezlitośni dla jednego z outsiderów rozgrywek. Wąbrzeźnianie rozgromili na wyjeździe Pomorzanina Toruń aż 6:0!

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra unici przejęli inicjatywę na boisku, a prowadzenie objęli już w 12. minucie po strzale głową Jakuba Nowaka. W 32. minucie napastnik Unii mógł podwyższyć prowadzenie, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Trzy minuty później drugiego gola dla niebiesko-białych zdobył Mikołaj Wojdak.

Więcej bramek kibice obejrzeli po przerwie. Już w 48. minucie zagranie Jakuba Nowaka w polu karnym niefortunnie przeciął zawodnik gospodarzy i umieścił piłkę we własnej bramce. Chwilę potem swojego drugiego gola w meczu zdobył Mikołaj Wojdak. W 63. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Jakub Nowak, a w 66. minucie pięknego gola głową zdobył Damian Orzechowski. Unici do ostatnich minut dążyli do podwyższenia wyniku, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Pomorzanin Toruń - Unia Wąbrzeźno 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 J. Nowak (12'), 0:2 M. Wojdak (35'), 0:3 O. Yevchenko (48'-samobójcza), 0:4 M. Wojdak (51'), 0:5 J. Nowak (63'), 0:6 D. Orzechowski (66').

Unia: K. Lasek - K. Patyk, J. Boczek, R. Drapiewski - B. Rojek, S. Pawłowski (80' D. Hancyk) - A. Maciejewski (63' H. Judycki), K. Sztuka (74' K. Rygielski), D. Kwiryng, M. Wojdak (63' D. Orzechowski) - J. Nowak (74' B. Kosiński).